28 Mayıs 2011 Cumartesi

Playboy (10. Bölüm)

---- 10. Bölüm -----Bu iddeadan vazgeç Sang-ho. Çünkü Mi-cha'yı seviyorum.!Sang-ho John'un bu sözleriyle olduğu yerde kaldı. Bunlar duymaktan korktuğu sözlerdi. Yavaşça arkasını dönüp John'a baktı. Kalp atışları yavaşlamıştı. Gülümsemeye çalıştı.-Öyle mi? Pekala, mutluluklar...Sang-ho hızla arabasının yanına gidip kendisini koltuğa attı. Yan koltukta Mi-cha'nın saçından düşürdüğü bir toka buldu. Yavaşça eline alıp tokaya baktı ve sanki karşısındaki Mi-cha'ymış gibi mırıldanmaya başladı.-En azından hislerimi söyleyecektim.. En azından ne düşündüğünü bilmeliydim. Ama şimdi hiçbirşey yapamam Mi-cha..~~~~~~~~~~-Bugün erken gelmişsin?Sang-ho kendisine gülümseyen Mi-cha'ya baktı. Kendini ondan soğutmak istedikçe o daha çok yaklaşıyor gibiydi.-Evet. Erken geldim.-Bugün sınavdan sonra dövüş dersi vereceksin değil mi?Sang-ho'nun gözleri büyüdü.-Ne?! sınav mı? Ne sınavı? Ama ben hiç hazır değilim.Mi-cha üzgün bir tavırla Sang-ho'ya baktı.-Sang-ho, hiç çalışmadın mı? Sınav birazdan başlayacak.Sang-ho başını iki elinin arasına aldı.-Olamaz! Ah, evim elimden alınacak kesin. Hiçbirşey bilmiyorum.Mi-cha tam Sang-ho'ya birşey demek için ağzını açacakken John yavaşça Mi-cha'nın omzuna dokundu.-Hey Mi-cha. Heyecanlı mısın? Dönemin ilk sınavı.-Biraz heyecanlıyım aslında.-Heyecanlanacak birşey yok. Biz çok çalıştık. Başaracağız. Fighting!Mi-cha John'a gülümseyip elini yumruk yapıp yukarı kaldırdı.-Fighting!Sang-ho onları duydukça sinirlendiğinden kulaklarını kapatmıştı. Birkaç dakika sonra önüne gelen sayfalarca kağıtla elini kulaklarından çekip etrafa baktı. Herkes harıl harıl soruları çözmeye çalışıyordu.Mi-cha Sang-ho'ya baktı. Hiçbirşey yapmıyor, boş boş oturuyordu. Sınavın bitmesine yakın John ayağa kalkıp Mi-cha'ya hafifçe eğildi.-Mi-cha ben bitirdim. Çıkıyorum. Seni dışarıda bekleyeceğim.Mi-cha kafasını tamam anlamında sallayıp sınavına döndü. Bütün soruları bitirmişti. Sang-ho'ya baktı. Hala boş boş oyalanıyordu. Yavaşça onun kulağına eğildi.-Eğer bir sonraki sınav için çalışacağına söz verirsen yardım ederim.Sang-ho duymamıştı. Kafasını Mi-cha'ya çevirdi.-Ne?-Bana çalışacağına söz ver, yardım edeyim.Sang-ho'nun başka çıkar yolu yoktu.-Söz veriyorum.Mi-cha yavaşça kağıtları değiştirip Sang-ho'nunkini de çözdü ve çıktı.John duvara yaslanmış, yere bakıyordu. Mi-cha'nın çıktığını görünce hızla onun yanına gitti.-Ne oldu? Niye geç çıktın? Sınavın kötü mü geçti yoksa?-Yoo.. Oldukça güzeldi.-Biliyor musun benimki de güzeldi. Bu da senin sayende. Sen bana çalışmayı sevdirdin. Annem babam seninle tanışmak isteyecektir. Öğrencilik hayatımda bir ilk çünkü.Mi-cha güldü. Bu arada Sang-ho sınav yerinden çıkıp hızla Mi-cha ve John'un yanına geldi ve Mi-cha'yı tek bir hamleyle kendisine çekip sarıldı.-Teşekkür ederim.. Çok teşekkür ederim..Mi-cha'nın gözlerinin içi gülüyordu. Bir kez daha Sang-ho'nun sıcak ve güven veren vücudunu yakından hissediyordu.

Bu arada Mi-cha ani bir hamleyle birinin kolunu tutup çektiğini farketti. Bu kişi John'du.-Mi-cha, bugün bunu kutlamak için seni bir yerlere götüreceğim. Hadi gel benimle.John Mi-cha'yı çeke çeke götürdü. Sang-ho ise John'un bu tavırlarına büyük öfke duyuyordu.~~~~~~~~~~-Sang-ho biraz ara verelim. Çok yoruldum.-Saçmalama. Alt tarafı kum torbasına vuruyorsun.Mi-cha hızlı hızlı nefes alıp veriyordu. Alnındaki terleri silip Sang-ho'ya baktı.-Ama yoruldum diyorum.Sanb-ho gözlerini devirdi.-Ya!! Burda dövüş öğretiyorum. Barbie bebeklerle oynayacağımızı mı sandın? Muhakkak yorulacaksın. Dayan biraz.Mi-cha yutkundu. Yüzü asılmıştı.-Ben çocuk değilim. Bu tür muamele görmekten sıkıldım artık.!Sang-ho Mi-cha'nın bu tepkisine çok şaşırmıştı. Mi-cha omzundaki havluyu yere atıp gidecekken Sang-ho Mi-cha'nın arkasından koşup beline sarıldı. Mi-cha neye uğradığı şaşırmış bir şekilde gözlerini faltaşı gibi açtı. Sang-ho da bunu neden yaptığını anlamamıştı. Onun belini bırakmak istemiyordu ama aklına John gelince anında elini çekti. Durumu düzeltmek için gülümsemeye çalışıp hızla konuşmaya başladı.-Biz iki iyi arkadaşız. Böyle basit birşey için alınma. Alınacağın birşeyse beni uyarman yeter."arkadaşız.." bu söz Mi-cha'nın içindeki umudu bir anda yok etmişti. Yavaşça Sang-ho'ya döndü.-Ama çocukmuşum gibi davranıyorsun.-Çünkü çocuk gibisin.-Gördün mü? Sen de itiraf ettin işte.!-Ama diğer kızlardan bu yönünle farklı olduğun için sadece seninle arkadaşım. Benim kızlarla uzun süreli bir dostluğum hiç olmadı.Mi-cha Sang-ho'ya boş boş baktı. Sang-ho bakışlarını çekip kum torbasının yanına gitti.-Hadi devam edelim. Eğer bir erkeğin sana yaklaşmasına izin vermek istemiyorsan biraz güçlü olmalısın.-Az önce bana yaklaştın ama birşey yapamadım.Sang-ho böyle bir sözü hiç beklemiyordu ama şaşkınlığını belli etmemeye çalıştı.-Yok bir de yapsaydın! Kafamı kırıp göxüme yumruk geçirmeyi mi düşünüyordun.? Ben senin arkadaşınım. Sapık değil!-Öyle demek istemedim. Boşver..~~~~~~~~~~~-Sang-ho, bir sonraki sınava daha çok var ama biz şimdiden çalışalım.Sang-ho dolu ağzıyla karşısına dikilen Mi-cha'ya baktı.-Yemek yiyorum. Kör müsün?-Ben kütüphaneye gidiyorum. Sandviçini bitirince gel.-Tamam.Mi-cha'ya en huzur veren yer okulun en sessiz kütüphanesiydi. Burası diğer binalardakine oranla daha küçük, daha sessizdi. Mi-cha yine kitapları karıştırmaya başladı. Üst raftaki bir kitap ilgisini çekti ama boyu o kitaba ulaşacak kadar uzun değildi.-Mi-cha yine mi kitaplarla cebelleşiyorsun?Mi-cha kafasını sesin geldiği yöne çevirdi. John ellerini cebine atmış, gülümsüyordu. Mi-cha'ya yaklaştı.-Hangisi?-Şurdaki Kırmızının yanındaki kahverengi ansiklopediye benzeyen kitap.John uzanmaya çalıştı ama onun da boyu yetmemişti. Sadece kitabı birazcık kendilerine doğru çekebilmişti.-John ben alabilirim.-Hayır, ben de alırım.İkisi de uzanmak için hoplayınca çarpışıp birkaç kitapla birlikte yere düştüler.

Mi-cha gözlerini ani bir hareketle kapattı. Gözünü açtığında John Mi-cha'ya çok yaklaşmıştı...Umarım beğenmişsinizdir. Okuyan herkese teşekkür ederim ^^

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder